LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi shtyn ngritjen e komisionit për Reformën Zgjedhore

8 Nëntor 2021, 16:40, Politikë CNA
Kuvendi shtyn ngritjen e komisionit për Reformën Zgjedhore

Kuvendi në seancën e ditës së sotme ka shtyrë ngritjen e komisionit të Reformës Zgjedhore.

Kërkesa për ngritjen e këtij Komisioni u bë më 27 tetor nga 10 deputetë të Partisë Demokratike.

Qëllimi i këtij komisioni të posaçëm do të jetë hartimi i ndryshimeve kushtetuese dhe adresimi në kuadrin ligjor të rekomandimeve të OSBE/ODIHR-it .

Lajmet e fundit nga