LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha flet pas takimit me kongresmenët amerikanë/ Zbardhen diskutimet

8 Nëntor 2021, 16:23, Politikë CNA
Basha flet pas takimit me kongresmenët amerikanë/ Zbardhen diskutimet

Kreu i PD, Lulzim Baasha ka folur për mediat pas takimit me delegacionin nga Kongresi dhe Senati Amerikan.

Para selisë blu, Basha tha se ka diskutuar për luftën ndaj korrupsionit dhe vetingun në poltikë.

Ai tha se vendi duhet rikthyer në shinat e demokracisë, dhe për këtë duhen politikanë të pastër.

?Folëm për rikthimin  e vendit në shinat demokratike, dhe rolin e vecantë që ka lufta ndaj korrupsionit, krimit të organzuar dhe politikës.

I gjithë rajoni po përjeton një krizë dhe kjo është produkt i autokratëve të Ballkanit që për hirë të pushtetit të tyre kanë shkatërruar bazat.

Pata mundësinë tu shpjegoj që përmes vetingut të politikanëve, faktin që drejtësia nuk ka qenë në  gjendje të cojë para përgjegjësisë asnjë politikan të nivelit të lartë për korrupsion dhe asnjë bos të krimit të organizuar.?/ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga