LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vokshi tregon prapaskenat e mbledhjes së grupit të PD/ Basha s’na dha mundësi për debat

8 Nëntor 2021, 13:59, Politikë CNA
Vokshi tregon prapaskenat e mbledhjes së grupit të PD/ Basha

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka folur për mediat pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD.

Vokshi tha se kryetari nuk u ka lënë mundësi të debatonin duke mbyllur mbledhjen.

?Kryetari nuk na dha mundësi të debatonim, mbylli mbledhjen. Distancohem nga deklaratat e Bashës një ditë më parë, nuk përfaqësojnë Partinë Demokratike?, është shprehur Vokshi, për mediat.

Kujtojmë këtu se dje, Lulzim Basha i është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha me një deklaratë të fortë duke thënë se koha e tij ka mbaruar dhe se nuk do të lejojë askënd që të përdorë PD-në dhe forumet e saj për interesat personale të ish-kryeministrit.

Më tej Basha ka komentuar dhe ?Foltoret? e Berishës për të cilën u shpreh se ato janë kthyer në një tub oksigjeni për regjimin e Edi Ramës, të cilin ai synon ta shkëpusë.

Lajmet e fundit nga