LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimet e delegacionit të SHBA me Ramën e Bashën/ Reagon Yuri Kim

8 Nëntor 2021, 17:51, Politikë CNA
Takimet e delegacionit të SHBA me Ramën e Bashën/ Reagon Yuri Kim

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka reaguar pas takimit me delegacionin amerikan me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e PD Lulizm Basha.

Në një postim në twitter, Kim shkruan se takimet e tyre me Ramën e Bashën tregojnë se marrëdhëniet e SHBA-së me Shqipërinë tejkalojnë politikën partiake.

Kim shton se ligjvënësit kërkuan përparim në sundimin e ligjit, duke vënë në dukje se ai do të tërheqë biznes dhe investime.

Ligjvënësit amerikanë vizituan gjithashtu të evakuuarit afganë që kanë kërkuar strehim të përkohshëm të sigurt në Shqipëri.

“Mirënjohje të thellë popullit shqiptar për mikpritjen e tij. SHBA është krenare që sheh OJQ, biznese dhe vullnetarë që mbështesin ata në nevojë” përfundon ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga