LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha shmang përballjen me deputetët/ Justifikohet para gazetarëve

8 Nëntor 2021, 17:17, Politikë CNA
Basha shmang përballjen me deputetët/ Justifikohet para

Një pjesë e madhe e deputetëve të PD kanë dalë hapur në mbështetje të Foltores së Sali Berishës, duke braktisur kështu kreun e partisë Lulzim Basha.

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar, deputetët ishin të vendosur t?i kërkonin llogari për deklaratën që bëri dje për ish kryeministrin Berisha, se po i shërbente Ramës si tub oksigjeni.

Në një skenë që të pranishmit e cilësuan si një teatër absurd, si asnjëherë tjetër në historinë e partisë, kryetari Basha rendi nga salla e mbledhjeve në PD për tu strukur më pas në zyrën e tij, ndërsa nuk pati guxim të sqaronte deputetët e tij sesa kohë i kishte mbetur Sali Berishës dhe se çfarë tubi oksigjeni kishte ai në dorë e që synonte t?ia hiqte ish-kryeministrit.

Lidhur me këtë është pyetur edhe ga gazetarët mbrëmjen e sotme pas takimit me kongresmenët amerikan.

Basha nuk pranoi të prononcohej për këtë skandal, duke u përgjigjur shumë shkurt: ?Është sajesë?. Kaq ka mjaftuar dhe Basha ka kërkuar nga gazetarët nëse ka ndonjë pyetje tjetër, duke e anashkaluar me justifikim këtë gjë.

Por kjo nuk është hera e parë që Basha mundohet të justifikohet për dështimet që ai ka regjistruar gjatë këtyre viteve, si kryetar i PD-së./CNA.al

?Akuzat ndaj Berishës?/ Basha humb kontrollin në mbledhje, u ulëret deputetëve

Lajmet e fundit nga