LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akademia për Barinjtë/ Habit Rama: Do të ketë edhe për peshkatarët

8 Nëntor 2021, 18:17, Politikë CNA
Akademia për Barinjtë/ Habit Rama: Do të ketë edhe për

Kryeministri Edi Rama, ka folur për propozimin e ministres së Bujqësisë, në lidhje me hapjen e akademisë së Barinjve.

Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se këto janë akademi në gjithë botën dhe se nuk flasim për kuptimin e fjalës ‘akademi’ siç kuptojnë ato (Duke ju drejtuar deputetëve të PD-së).

‘Akademitë e Barinjve, Akademitë e peshkatarëve janë në të gjithë botën. Nuk është në kuptimin që ju keni. Janë hapësira që ju ofrohen të gjitha kategorive të njerëzve që punojnë në sektorë të ndryshëm dhe që informohen dhe azhornohen për tu adoptuar me kohën e re. Mos qeshni me vete. Flet vetë qesh vet e keni si linjë parti ju. 

Që të kalojmë prap te kjo akademia e vogël që po zhvilloj unë me  këtu. Unë jam thjeshtë një piktor, dëgjoj dhe mësoj. Edhe zhgarravis. S’ka asnjë problem ca problemi kemi me zhgarravinën ti duhet të shqetësohesh për imazhin e zhgarravinës që i jep publikut. Mos u shqetëso për zhgarravinën por njerëzit duhet të shqetësohen për formën e zhgarravinës që marrin kur flasin. I thoni vetes të djathtë për inereci por s’keni lidhje fare’, tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga