LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Uzurpimi i FRPD nga Basha/ Këlliçi: Këto janë dy arsyet

8 Nëntor 2021, 19:10, Politikë CNA
Uzurpimi i FRPD nga Basha/ Këlliçi: Këto janë dy arsyet

Deputeti Belind Këlliçi u shpreh se Lulzim Basha kërkon të uzurpojë organizatat partnere të PD për të tërhequr vëmendjen nga kriza e brendshme në parti dhe nga Kuvendi që do mbahet në 11 dhjetor.

Në një intervistë për Debat me Alba Alishanin në A2, Këlliçi deklaroi se e ka përmbyllur misionin e tij në krye të FRPD dhe ka ka asnjë synim për të mbajtur këtë post, por kërkon që të zbatohet statuti dhe të mos ketë ndërhyrje.

?Që ka një arsye pas këtij vendimi ka. Të rinjtë kanë bërë fushatën në të gjithë Shqipërinë. Këta të rinj me mandat të mbaruar nuk kanë lënë vend pa kërkuar votën për të bërë Bashën kryeministër.

Pjesëmarrjen në foltore e kisha njoftuar Bashën prej kohësh. Unë nuk jam kundër zgjedhjeve, por Basha po tenton të heqë vëmendjen nga kriza dhe Kuvendi i 11 dhjetorit.

Para rreth një muaj e gjysëm i kam dorëzuar dorëheqjen.

Unë misionin tim në forumin rinor e kam përmbyllur nuk kam ambicie të jem pas karriges së kryetrit të formuit. Pjesën dërmuese të vendimeve i merr në shkelje të statutit?, tha Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga