LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Demokratët vendosin për liderin e PD”/ Një tjetër deputete del në krah të Berishës

8 Nëntor 2021, 19:34, Politikë CNA
“Demokratët vendosin për liderin e PD”/ Një

Të shumtë janë deputetët apo ish deputetët e PD që i janë bashkuar dhe mbështesin Foltoren e ish kryeministrit Sali Berisha.

Por një tjetër emër i ka dalë në krah ish liderit të demokratëve. Albana Vokshi, në një intervistë për Dembat me Alba Alishanin në A2 është shprehur ka qenë kundër pezullimit të Berishës nga grupi parlamentar, ndërsa ka theksuar se ka kërkuar mbledhjen e forumeve dhe Kuvendin Kombëtar e sheh si lëvizjen e duhur.

?Unë mendimin tim për vendimin e Bashës për pezullimin e Berishës nga grupi parlamentar kam qenë kundër. Unë kam kërkuar të mblidhen forumet dhe ja ku do mblidhet Kuvendi Kombëtar.

Patjetër që e mbështes Berishën. Janë demokratët që vendosin për liderin e PD?, tha Vokshi./CNA.al

Lajmet e fundit nga