LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bushati: Shfaqjet me kongresmenë amerikanë sharlatanizëm, kanë ardhur të shohin afganët

8 Nëntor 2021, 19:47, Politikë CNA
Bushati: Shfaqjet me kongresmenë amerikanë sharlatanizëm,

Analisti Andi Bushati tha gjatë emisionit ?Shock? në Euronews Albania se takimi i kreut të PD Lulzim Basha me disa kongresmenë amerikanë është një shfaqje e ulët sharlatanizmi që i serviret publikut.

Sipas Bushatit, ky është një teatër i luajtur më parë edhe nga të gjithë liderët kryesorë të politikës, që nga Berisha e deri tek Rama, të cilët shesin mbështetjen e disa individëve si mbështetje të SHBA-ve.

?Fotoja që po i serviret publikut është sharlatanizëm. Ata në foto nuk kanë asnjë gjë në dorë. Ai (Basha) ka të drejtë të kapë rojën e ambasadës amerikane dhe t?i flasë për zgjedhjet e vjedhura. Por këtu manipulimi është që duket sikur Amerika po mbështet Bashën. Basha dha konferencë shtypi 12 minuta se çfarë kishte folur me kongresmenët, që në fakt kanë ardhur të shohin afganët?, tha Bushati./euronews

 

Lajmet e fundit nga