LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E ka humbur shumicën e njerëzve në PD”/ Topollaj: Basha luan vetëm për të mbajtur vulën

8 Nëntor 2021, 20:49, Politikë CNA

?Basha e ka humbur shumicën e njerëzve në PD dhe po luan për të mbajtur vulën?. Kështu është shprehur përfaqësuesi i Bindjes Demokratike Fabjan Topollaj, teksa komenton situatën në selinë blu.

Në një intervistë për emisionin Log të Endri Xhafos në ABC, ai ?zbërtheu? edhe shkarkimet e Belind Këlliçit dhe Albana Vokshit nga ana e Bashës.

?Shumë shpejt me këtë mënyrë që do të përjashtojë Sali Berishën nga Partia Demokratike. Them se do e bëj me këto që po kuptoj janë shenja që heq Vokshin, Këlliçin dhe të tjerë. Aspekti juridik nuk ka shumë rëndësi.

Basha e ka humbur shumicën e njerëzve në PD dhe po luan për të mbajtur vulën. Luftën e ka më të lehtë se Sali Berisha. Se Berisha do të marri partinë të kalojë 10 male? tha Topollaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga