LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Emërimet në Polici/ Rama: Partia s’ka më fuqi, gjithçka përmes meritës

9 Nëntor 2021, 11:24, Politikë CNA

Teksa foli për buxhetin e vitit 2022 për Ministrinë e Brendshme, kryeministri Rama u ndal edhe tek emërimet në radhët e Policisë, për të cilën tha se çdo rekrutim sot kalon përmes meritës dhe se partia në pushtet apo deputetët nuk kanë më asnjë fuqi për emërime.

Më tej ai u ndal tek qendra e re që do të ndërtohet kundër krimit kibernetik, për të cilën tha se do të jetë një qendër e teknologjisë së lartë.

?Krimi financiar e kibernetik jemi shumë mbrapa. Qendra e re që do të ndërtohet nga Ministria e Mbrojtjes kundër krimit kibernetik. Qendër e nivelit të lartë të teknologjisë. Përpjekja jonë ka qenë që ju të ndiheni sa më të mbështetur.

 Ju të jeni të motivuar sepse bëni punë të vështirë, por të jeni edhe më të motivuar që të ndjeni se ky shtet ju çmon si kapital i paçmueshëm njerëzor. Do të bëjmë që vlera e këtij kapitali të rritet. Do të jemi pranë jush me të gjitha mjetet. Rekrutimi të kalojë përmes meritës. S?mund të them që ka raste kur kjo rrugë anashkalohet, por partia në pushtet nuk ka më asnjë fuqi që të fusë njeri në polici?, theksoi Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga