LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vendi duhet kthyer në shinat e demokracisë”/ Ish-presidenti leksion Bashës: Ka vetëm një rrugë

9 Nëntor 2021, 08:42, Politikë CNA

Ish-presidenti Bujar Nishani ka komentuar deklaratën e kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili ka thënë se ?Vendi duhet kthyer në shinat e demokracisë?.

Në një postim në rrjetet sociale, Nishani shkruan se Basha ka të drejtë, por për këtë thekson ai ka vetëm një rrugë.

Sipas Nishanit, kjo nis me hapin e parë, të çlirimit të opozitës nga pengmarrja e Lulzim Bashës në interes të regjimit monokratik të Edi Ramës.

?Lulzim Basha deklaron se : ?Vendi duhet kthyer në shinat e demokracisë?.

Po, kjo është nevojë e domosdoshme, por kjo nis me hapin e parë, të çlirimit të opozitës nga pengmarrja e Lulzim Bashës në interes të regjimit monokratik të Edi Ramës.

Kthimi i lirisë, të drejtës, votës, integritetit, dinjitetit tek Partia Demokratike si i vetmi mekanizëm kundërvënie ndaj regjimit aktual, është shpresa për rikthimin e të gjithë vendit nesër, në shinat e demokracisë dhe të vërtetës përtej bunkerit ku skuthat antishqiptar janë strukur në aleancë me njëri tjetrin.

Të ringremë PD, për të shpëtuar Shqipërinë !?-shkruan Bujar Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga