LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha jeton në flluskë, nuk është rritur në politikë”/ Gazetari: Baza është me Berishën

9 Nëntor 2021, 15:13, Politikë CNA
“Basha jeton në flluskë, nuk është rritur në

?Basha nuk është rritur në politikë, jeton në flluskë?. Kështu është shprehur gazetari Robert Papa, teksa komenton situatën politike në PD.

Në një intervistë për MCN, Papa shton se e gjithë baza demokrate është me ish kryeministrin Sali Berisha dhe sipas tij ky është një fakt, teksa thekson se Basha e di mirë se çfarë pritje i është bërë.

?Basha nuk është rritur në politikë, jeton në flluskë. Për një të huaj që sheh sa njerëz mbledh Berisha del qartë se Berisha nuk është e shkuara, mbase ai nuk do të ketë të ardhme.

Këtu ka 5 vite që nuk vjen sepse është akuzuar për fonde ruse 1 milionë dollar dosja nuk është mbyllur. Fakti është fakt baza është me Berishën. Basha e di mirë se çfarë pritje i është bërë?, tha Papa./CNA.al

Lajmet e fundit nga