LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do linim peng Ministrin e Financave”/ Vangjeli: Do të shkonim tek kryeministri dhe do të ndanim paratë e haraçit

9 Nëntor 2021, 14:29, Politikë CNA
“Do linim peng Ministrin e Financave”/ Vangjeli: Do të shkonim

Analisti Lorenc Vangjeli në emisionin Abc Live me Juli Xhokaxhiun ka komentuar edhe  premtimet e Ministres së Bujqësisë për akademinë e barinjve dhe panelet diellore në stane.

Vangjeli  ka treguar një histori personale dhe batutën e bariut që takoi.

?Unë kam qenë vetëm një herë në rrethana shumë të çuditshme në një stan, kemi zbritur njëherë, ka qenë zbritje e detyruar me helikopter ndërkohë që ktheheshin nga jugu. Ishte hera e parë dhe njoha një personazh të jashtëzakonshëm.

Ishte më i aftë në batutë, modestisht se unë, se një ministër Financash dhe Arsimit të kohës që ishim në të njëjtin helikopter. Po u jap përgjigjen e atij zotërisë që na ofroi llallë, djathtë, kripën e kishte diku tjetër për delet, por zemrën e bardhë.

I thashë do të linim peng Ministrin e Financave dhe me ministrin e librave do të shkonim në Tiranë te kryeministri t?i thoshim se e kanë marrë peng dhe të ndanim paratë e haraçit, e thënë me një lloj humori, por ai tha ?jo, jo sesa të shkoni dhe të vini ju, ky m?i hëngri të gjitha delet, çfarë fitoj unë me këtë histori?, është shprehur Vangjeli./CNA.al

Lajmet e fundit nga