LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryetarja e FRPD, Vlorë: Nuk e mbështes më Lulzim Bashën/“I çova dhe SMS dhe nuk u përgjigj”

9 Nëntor 2021, 14:00, Politikë CNA
Kryetarja e FRPD, Vlorë: Nuk e mbështes më Lulzim

Kryetarja e FRPD-së së Vlorës, Sara Bodo, ka treguar arsyet se përse nuk e mbështet më Lulzim Bashën.

Sipas pas, Basha, nuk gëzonte mbështetje në fushatë dhe aq sa vota mori, i ka marër në emër të Partisë Demokratike.

Në emisionin ?Të Paekspozuarit?,  Bodo ndër të tjera ka folur edhe për Foltoren e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sara Bodo: E shihja Bashën si një lider europian edhe unë isha e shkolluar jashtë.

Ylli Rakipi: Kur e kuptove pastaj që nuk ishte edhe aq europian?

Arjan Curri: E keni kuptuar para Berishës?

 Sara Bodo: Kuptova që edhe në fushatën e fundit nuk ishin pro liderit Basha. Ishin pro PD-së, pro disa prej kandidatëve, por jo me Bashën. Unë i pyesja gjithmonë përse dhe e kam mbrojtur Bashën. Vendosa të mos e mbroja më, sepse nuk kisha më shumë arsye.

Ne na ishte premtuar një 5% në listat parlamentare, FRPD-së. Nuk u pyet anëtarësia për listën e deputetëve, u bë një votim kundër, një gjë e padëgjuar, të vendosësh anëtarësisë kundër njëri tjetrit.

Ylli Rakipi: E ke takuar ndonjëherë ti udhëheqësin vetë (Bashën)?

Sara Bodo: Jo. Kam kërkuar takim dhe nuk ka pranuar. I kam dërguar mesazh dhe ai nuk më ka kthyer fare përgjgjie. Puna nuk është vetëm te unë, por tek meritokracia. Janë lënë jashtë shumë njerëz me kontribute./CNA.al

Lajmet e fundit nga