LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Patozi: PD është ndarë në dy copa të mëdha

9 Nëntor 2021, 14:55, Politikë CNA
Patozi: PD është ndarë në dy copa të mëdha

Ish koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka deklaruar se beteja e ish kryeministrit Sali Berisha është tërësisht personale.

I ftuar në emisionin Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja, Patozi është shprehur se PD është ndarë në dy copa të madha dhe se Berisha dhe Basha kërkojnë të kenë monopolin e Partisë Demokratike.

?Unë mendoj se beteja e Berishës është tërësisht personale. Ajo ka lindur si betejë në 9 shtator ku Basha vendosi ta përjashtojë. Është hiporkizi. Është i vetmi instrument që iu ka mbetur para mbështetësve të vet.

Sali Berisha dhe Basha kërkojnë të kenë monopolin e PD.  Partia Demokratike është ndarë në dy copa të mëdha. Beri

sha edhe po të marrë copën më të madhe nuk e pranon dot po të mos jetë PD?, është shprehur Patozi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga