LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza në PD/ Hoxha: Basha e sheh statutin si copë letre, Kuvendi pret në mes mandatin e çdo kryetari

9 Nëntor 2021, 15:06, Politikë CNA

Ish nënkryetari i FRPD Lisandër Hoxha u shpreh se Kuvendi Kombëtar ka peshën më të madhe në PD, ndërsa theksoi se mund të pres në mes mandatin e çdo kryetari.

Këtë deklaratë, Hoxha e bëri nga studio e Opinion mbrëmjen e djeshme, ndërsa theksoi se kreu aktual i PD Lulzim Basha e sheh statusin e partisë si një copë letre.

?Kuvendi Kombëtar është legjitim të mblidhet sa herë ata e shikpojnë të arsyeshme, jo sa herë në stuadio televizive thuhet 2 vjet, 4 vjet e ka mandatin, se ka mandatin. Në mes ja këput mandatin Kuvendi Kombëtar, çdo kryetari, sidomos një kryetar partie që statutin e Partisë Demokratike, ky është thelbi, e shikon  si një copë letre. Ai jam i sigurt që nuk e ka lexuar dhe as nuk ja ka idenë. Legjitimiteti i Kuvendit është më i madh dhe duhet të përmbushë misionin e tij?, tha Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga