LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish ministri i Ramës i lirë/ Kush janë tre gjyqtarët që e shpëtuan

9 Nëntor 2021, 16:55, Politikë CNA
Ish ministri i Ramës i lirë/ Kush janë tre gjyqtarët që

Ish kryeministri Sali Berisha ka shigjetuar të tjerë gjykatës ditës e sotme gjatë Foltores së tij në Pogradec.

Berisha tha se gjyqtarët Ervin Pupe, Sokol Sadushi dhe Ilir Panda janë përgjegjës për lirimin e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Sipas tij, këta të tre ndërhynë për të ndryshuar trupën gjykuese, ndërsa theksoi se janë lënë të lirë për të mosndërshkuar ministrat e qeverisë.

Gjykata e Lartë çliroj nga akuzat skafo ministrin trafikant. Tre gjyqatrët, Sadushi, Pupe dhe Panda me lidhje partiake ndryshuan trupën gjykuese. Vettingu duhet të jetë publik, transparent. Që gjykatësi dhe prokurori duhet të ketë të rreshtuara mëktete e tij. Vetingu është nga kasaforta e Edi Ramës. Ata të tre duhen dënuar por i lënë për të liruar Saimir Drogën.

Ndaj e reforma e Soros, pati një propagandë të madhe. Sot nga ata që skanë votuar vetëm 14% i besojnë. U bë për  tu ndërshkuar ju, jo për tu shërbyer“, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga