LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratori i Fierit dhe Tiranës/ Berisha: Aferë korruptive, janë dhënë 420 milion euro

9 Nëntor 2021, 16:34, Politikë CNA
Inceneratori i Fierit dhe Tiranës/ Berisha: Aferë korruptive,

Ish kryeministri Sali Berisha, nga Pogradeci, ku po mban Foltoren e tij të rradhës me demokratët, nuk ka nguruar të akuzojë qeverinë sa i takon skandalit me inceneratorët.

Berisha tha se qeveria ka dhënë 420 milion euro për inceneratorin e Fierit dhe të Tiranës, ndërsa shton se ato nuk ekzistojnë.

?Korrupsioni, është bërë lubi në këtë shtet. Ka pasur korrupsion më përpara, por u siguroj se korrupsioni i mëparshëm nuk krahasihet e atë të sotmin.

Do u jap shembuj. Nuk ka vend në botë që nuk kanë korrupsion.  Konservatorët zvogëlojnë qeverinë, sa më e vogël qeveria aq më i vogël korrupsioni. Janë shtuar tenderat sekrete. Tenderat sekrete me oaratë tuaja janë vjedhje. Në kulmin e pandemisë, kjo narkoqeveri firmosi kontrata miliarda vetëm për djegsat. 420 milion euro për djegsin e Fierit që nuk ekziston kurrkund, për të Tiranës po ashtu. Mafia qëndron në krye të plehrave. Në Shqipëri qeveria është në krye të mafies së plehrave?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga