LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kokalari kërkesë Berishës/ Kjo është gjeja e parë që duhet të bësh sapo të vish në qeveri

9 Nëntor 2021, 17:06, Politikë CNA
Kokalari kërkesë Berishës/ Kjo është gjeja e parë

Aktivistja shqiptare Evi Kokalari është shprehur e bindur se në 11 dhjetor Sali Berisha do të bëhet kryetar i PD, e ndërsa e shton bindjen se shuymë shpejt ai do të jetë edhe kryeministri i vendit.

Nga Foltorja e Pogradecir, Kokalari tha se gjëja e parë që duhet të bëjë Berisha sapo të vijë në pushtet është shpallja non grata e Georg Sorros.

?Kur po ecnim këtu të dy thamë se kemi kaluar shumë vite pushim në Pogradec dhe për të dy ne është shumë i dashur.

Zoti Beërisha foli shumë për Edi Ramën, por unë dua të fokusohem tek Lulzim Basha. Problemi është tek gjërat që ka bërë. Kam parë që Lulzim Basha ka sulmuar kryetarin e FRPD dhe dua t?i them flm Albana Vokshit që është ngritur kundër Bashës. Numri tre është që në 11 dhjetor kryetari i ri do jetë Sali Berisha.  Herën e fundit që isha në Shqipëri thosha që Berisha do jetë kryetar i PD dhe tani them që Berisha duhet të jetë kryeministër. Dhe sa të bëhet kryeministër gjëja e parë që duhet të bëjë të shpall non grata George Soros. Ka 5 zyra në Ballkan dhe vetëm 2 zyra në BE.

Gjatë kohës që në shqipëri ishte ambasador Donald Lu dhe Trump në Shtëpinë e Bardhë nuk kishin prova për Sali Berishën. Sapo George Soros mori kontrollin e Departamentit të Shtetit veproi menjëherë?, tha Kokalari./CNA.al

Lajmet e fundit nga