LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk pyes për Lulzim Basha unë”/ Berisha: Mos ndikojë në sovranitet

9 Nëntor 2021, 17:22, Politikë CNA
“Nuk pyes për Lulzim Basha unë”/ Berisha: Mos ndikojë

Ish kryeministri Sali Berisha u shpreh se Lulzim Basha po ndërhyn në sovranitet dhe po dikton se kush do të hyjë në parlament dhe kush jo.

Gjatë fjalës së tij në Foltore, Berisha shtoi se për sovranitetin është luftuar gjatë dhe është derdhur gjak.

?Nuk pyes për Lulzim. Nuk pyet Sali Berisha. Prandaj i them që mandati kurrë nuk do mundet ndonjë herë të diktojë se kush do hyjë e kush jo në Parlament. Çështja e sovranitetit në pamje të parë është një fjalë, por po ta kthesh nga mbrapa, është derdhur gjak për sovranitetin?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga