LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vëzhgim/ Call Center i Bashës në aksion, adresat fake “bëjnë namin” në Facebook

9 Nëntor 2021, 18:22, Politikë CNA
Vëzhgim/ Call Center i Bashës në aksion, adresat fake

Call Centerat e Lulzim Bashës nuk dinë të ndalen. Mbyllur në një zyrë, para një kopjuteri dhe me adresa false kanë vijuar të ngrejnë në piedestal figurën e kryetarit Basha, nga i cili paguhen dhe duke nisur sulmet ndaj çdo kujt që i del kundër Lulit.

Rasti më i fundit, ishte ditën e djeshme, ku adresta false të Lulit nuk po kursejnë as personazhet publikë. Një adresë me identitet të rremë të Xhemi Shehut sulmonte drejtuesen e FRPD të Vlorës, e cila deklaroi në një sudio distancën nga Lulzim Basha.

CNA.al bëri një vëzhgim të shkurtër në profilin zyrtar të Lulzim Bashës në Facebook, ku prania e këtyre adresave është më evidente se kurrë.

Adresa, pa identitet apo fotot të saktë, pa u prezantuar për atë që janë, fshihen pas adresave fake dhe aty ?shprehin talentin? e tyre./CNA.al

Call Center i Bashës vjedh identitetin e Xhemi Shehut

Lajmet e fundit nga