LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ramës i ka p*ellë gjeli me këtë opozitë”/ Manjani: Basha i shqetësuar, del natën dhe vetëm

9 Nëntor 2021, 20:18, Politikë CNA

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar situatën brenda Partisë Demokratike.

I ftuar në A Shoë me Adri Krastën, Manjani u shpreh se Basha është i shqetësuar, sipas tij, pasi nuk qesh më.

Foltorja’, shtoi Manjani, po realizon një proces dhe është aktualisht i vetmi event demokratik ku hidhen ide dhe arsyetime. 

?Duhet të jesh i pamençur, nuk po them në nivel budallallëku që të mos shqetësohesh për këtë. Dhe unë shoh fytyrën e Bashës që nuk qesh më. Del natën me kamera, krejtësisht i vetëm, i pashoqëruar nga askush, këput një kopaçe dhe ikën. Ndërsa ky tjetri bisedon, arsyeton me atë vokabular që ka, me atë ide që ka, dhe ka ide që hidhen ne qarkullim, tjetër gjë realizmi. Por ama ka një proces që ndodh. Kështu që, shqetësimi i Bashës është real në këtë rast.

Askush nuk mendon se Lulzim Basha fiton ndonjëherë zgjedhje. Kjo i ka vënë dërrmën. Ai nuk fiton më. Përpos faktit që ka na zhgënjyer. Unë jam një nga mbështetësit e Bashës. E kemi mbështetur se kishim nevojë për rotacion. Por me këto që ka artikuluar këto kohë mua më ka zhgënjyer jashtë mase. Është një zhgënjim i jashtëzakonshëm.

Ka një ngërç që vjen si rrjedhojë e mungesës së alternativës. Edi Ramës i ka pjellë gjeli. I ka bërë gjeli vezën. Një opozitë që të tund dhëmbët të detyron të japësh shpjegime. E vetmja ngjarja ku njerëzit dalin për të marrë pjesë demokratikisht në një event është foltorja, por duhet të jesh anëtar i PD. Këtu merret borxh dhe s?e çan njeri kokën, del shteti nga shinat kushtetuese, fare rehat, me fare lehtësi dhe vetëm ata që kanë hall e kuptojnë këtë gjë?, tha Manjani./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga