LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha mund tu futet aventurave pa fund”/ Strazimiri zbulon sa firma janë mbledhur

9 Nëntor 2021, 21:10, Politikë CNA
“Basha mund tu futet aventurave pa fund”/ Strazimiri zbulon sa firma

Ish-deputeti demokrat Gent Strazimiri, duke folur për situatën në PD, u shpreh se Kuvendi kombëtar mund jo vetëm ta shkarkojë Bashën, por edhe ta shkrijë partinë.

?Kuvendi kombëtar mund jo vetëm ta shkarkojë Bashën, por edhe ta shkrijë partinë. Janë më shumë se sa 60% e kuvendit të partisë për të bërë gjithçka se sa njeh statuti i partisë. Nga Pogradeci ka një mbështetje shumë të madhe dhe janë mbi 4200 firma.

Basha mund tu futet aventurave pa fund. Ai thotë se nuk e njeh Kuvendin e partisë së tij, edhe pse vetë gjithë anëtarët e tij janë të identifikuar, kjo pastaj jo vetëm i kalojnë kufijtë e nocionit të partisë, por edhe ato të një partie.?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga