LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kryeministri i Holandës mbërrin në Shqipëri/ Pritet me ceremoni zyrtare nga Rama

10 Nëntor 2021, 10:35, Politikë CNA
Kryeministri i Holandës mbërrin në Shqipëri/ Pritet me

Kryeministri i Holandës Mark Rutte ka mbërritur ditën e sotme në Shqipëri.

Ai u prit nga kryeministri Edi Rama me një ceremoni zyrtare.

Vizita e Rutte bëhet në kuadër të një turi vizitash që ai do të zhvillojë në Ballkanin Perëndimor, ndërsa në fokus do të ketë integrimin i Shqipërisë.

Pas takimit me Ramën, Rutte dhe kryeministri shqiptar do të flasin në një konferencë për mediat./CNA.al

Lajmet e fundit nga