LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do të largojmë së bashku me Ramën”/ Demokratët i tregojnë vendin Bashës

10 Nëntor 2021, 10:01, Politikë CNA
“Do të largojmë së bashku me Ramën”/

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndërsa ka shpërndarë një raport të DASH në lidhje me korrupsionin, ka ritheksuar se Vettingu në politikë duhet bërë, sipas tij për t?i dhënë fund pandëshkueshmërisë dhe për të pastruar politikën nga ata që sipas tij kanë abuzuar me detyrën për t?u pasuruar.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha shkruan se politika duhet të pastrohet nga ata që kanë abuzuar me besimin e shqiptarëve.

Por, pas këtij postimi, ndjekësit e tij në rrjetet sociale e kanë ?kryqëzuar? me komente.

?Edhe ty do të largojmë së bashku me Ramën?-shkruan një komentues.

Më tej një tjetër shkruan ?Basha ju jeni një zhgënjim i madh dhe i rëndë për PD që nga 1991! Sot duhet të ishte rrezuar qeveria dhe ti mban leksione shterp interesi! Një këshillë për ta dëgjuar sepse e di që nga një vesh të hyn e nga tjetri të del! Mjaft e shkatërrove PD! Më mirë largohu pa tëlarguar!?.

Gjithashtu një tjetër qytetar shkruan ?Ke shumë të drejtë por çfarë do që thua nuk kanë vlerë. Nuk përfaqëson opoziten shqiptare. Ty po të shembet shtëpia jote dhe merresh me shtëpinë e komshiut. Jep dorheqjen se le nam?./CNA.al

Basha shkruan i përgjumuar/ Gafa e radhës e kreut të PD, në detyrë

Lajmet e fundit nga