LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha "ndez" Pogradecin/ Demokratët në “këmbë” për liderin historik, foto nga “Foltorja”

10 Nëntor 2021, 09:06, Politikë CNA
Berisha "ndez" Pogradecin/ Demokratët në

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon takimet me demokratët në kuadër të ?Foltores?, e cila ka për qëllim bashkimin e së djathtës dhe kthimin e Partisë Demokratike në vlerat dhe parimet e saj demokratike.

Pasditen e djeshme, ?Foltorja? është ndalur në qytetin e Pogradecit, ku demokratët i kanë rezervuar një pritje të zjarrtë liderit historik të PD.

Kujtojmë këtu se deri tani, ish kryeministri ka mbajtur 17 Foltore, ku ka mbledhur shumë demokratë, të cilët i kanë kërkuar rikthimin në krye të PD dhe largimin e Lulzim Bashës.

Mbledhja e Kuvendit Kombëtar ka qenë synimi kryesor i Berishës, i cili do të mbahet në datën 11 dhjetor./CNA.al

Në galerinë më poshtë, foto nga ?Foltorja? e Berishës me demokratët e Pogradecit./CNA.al

Lajmet e fundit nga