LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha bën një tjetër lëvizje/ Çfarë pritet të ndodhë sot

10 Nëntor 2021, 14:19, Politikë CNA
Berisha bën një tjetër lëvizje/ Çfarë pritet

Ish-kryeministri Sali Berisha duket se do të bëjë një tjetër lëvizje, krahas ?Foltores? me demokratët që ka zhvilluar në shumë nga qytetet e vendit.

Mësohet se sot në orën 19:00, Berisha do të dalë në një konferencë për mediat.

Burimet bëjnë të ditur se konferenca do të mbahet sot në orën 19:00 tek salla Antigonea 1, Hotel Rogner.

Kujtojmë këtu se deri tani Berisha ka zhvilluar rreth 16 ?Foltore? me demokratët, ndërsa në 11 dhjetor pritet të mblidhet Kuvendi i PD-së.

Qëllimi i lëvizjes së Berishës është bashkimi i së djathtës dhe kthimi i PD-së në vlerat e saj demokratike, për ta bërë atë më të fortë dhe një parti fituese.

Berisha është pritur me entuziazëm në të gjitha takimet me demokratët, të cilët e shohin si shpresë për një opozitë më të fortë përballë kryeministrit Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga