LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush do ta hartojë kurikulën për Akademinë e barinjve?/ Vokshi tallet me Bora Muzhaqin

10 Nëntor 2021, 12:29, Politikë CNA
Kush do ta hartojë kurikulën për Akademinë e barinjve?/

Akademia e barinjve është bërë sërish objekt diskutimi, në  mbledhjen e Komisionit të Punës, Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë.

Mbledhja e sotme e Komisionit, është shoqëruar me të qeshura, pasi deputetja e PD, Albana Vokshi e ka pyetur Ministren e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, për kurikulën e Akademisë së Barinjve.

?Për akademinë e barinjve, kush do e hartojë kurikulën? Në cilin nivel të KÇK-së do jenë? Po aman tani, kemi ministren, një pyetje po i bëj meqë është këtu. Kush do të jenë studentët e kësaj akademije të barinjve??, ka pyetur Vokshi./CNA.al

Lajmet e fundit nga