LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasadorët Kim dhe Soreca “zbarkojnë” në KQZ/ Çfarë u diskutua me Celibashin

10 Nëntor 2021, 13:59, Politikë CNA
Ambasadorët Kim dhe Soreca “zbarkojnë” në KQZ/

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca dhe ambasadorja e SHBA, Yuri Kim kanë zhvilluar sot një takim me kreun e KQZ-së, Ilirjan Celibashi.

Ndërkohë, pas takimit me Celibashin, ambasadori i BE, Luigi Soreca, në një postim në rrjetet sociale shkruan se BE mbështet punën e KQZ për forcimin e mëtejshëm të procesit zgjedhor të Shqipërisë.

?Shkëmbim kohe i organizuar nga OSBE në Shqipëri me KQZ dhe Ilirjan Celibashin mbi zhvillimet paszgjedhore dhe prioritetet për punën e ardhshme.

BE vijon thirrjen ndaj të gjithë aktorëve përgjegjës për zbatimin e plotë të rekomandimeve të OSBE/ODIHR. BE në Shqipëri mbështet punën qendrore të KQZ për forcimin e mëtejshëm të procesit zgjedhor të Shqipërisë.? shkruan Soreca./CNA.al

 

1/2 Very timely exchange organised by @OSCEinAlbania with @KQZShqiperi?? Cssr. @ICelibashi on post-electoral developments and priorities for future work. The #EU??continues (1) to call on all responsible actors for full implementation of @osce_odihr recommendations, and (2).. pic.twitter.com/cb8OMhgkl2

? Luigi Soreca?? (@LSorecaEU) November 10, 2021

Lajmet e fundit nga