Connect with Us

Foto-“Çmendet’ Ina Zhupa/ “Kërcënon” anëtarin e kryesisë së PD

Politikë

Foto-“Çmendet’ Ina Zhupa/ “Kërcënon” anëtarin e kryesisë së PD

Publikuar

-

/
“Kompania e inceneratorëve e fshehur në parajsa fiskale”/ Zhupa: Çdo zyrtar që ka firmosur…

Anëtari i Kryesisë së PD në Sarandë është kërcënuar, një ditë më parë është kërcënuar nga deputetja e Lulzim Bashës, Ina Zhupa.

 Gjithçka ka ndodhur kur një nga anëtarët e kryesisë së PD, Spiro Vaso,  ka njoftuar për mbajtjen e Foltores në Sarandë, raporton Syri.net.

Zhupa ka reaguar në grupin e WhatsApp-it, në mënyrë kërcënuese, duke i uruar anëtarit të Kryesisë ‘suksese në jetë’, një shprehje kjo e përdorur nga Ilir Beqja i Edi Ramës, kur shkarkoi nga puna një anëtar të PS, se nuk u paraqit në mbledhjen e partisë.

LEXO EDHE:  Çmendet reperja/ Nuk do t’ju besoni syve ekstreme i ka shndërruar flokët

Më poshtë po sjellim mesazhet kërcënuese të Zhupës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rreth 3 orë e 30 minuta para protestës/ Basha ngujohet në seli

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Lulzim Basha, është zgjuar më herët se kurrë sot. Ai është parë mëngjesin e sotëm rreth orës 8 e 20 minuta, siç raportojnë gazetarët në terren, të hyjnë në selinë e PD.

Në selinë të cilën e ka blinduar dhe nuk lejon asnjë zë kundër tij që të futet brenda.Ndërkaq, sot në orën 12, para selisë së PD, ku duket se Basha ka shkuar të ngujohet do të zhvillohet një protestë kombëtare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Jo bunker i pengut por shtëpi e demokratëve”/ Protestë kombëtare në orën 12, në selinë e PD

Publikuar

-

Nga

Sot në orën 12, ashtu siç është paralajmëruar më herët nga ish kryeministri Sali Berisha, do të zhvillohet një protestë kombëtare.

Në vijimësi deputetët të PD, anëtarë dhe pjesëtar të strukturave të saj i kanë kërkuar Lulzim Bashës, që të largohet nga zyrat e PD dhe ta hapë dyert që i ka blinduar së fundmi.

Kjo protestë vjen pas ultimatumit që Komisioni për Rithemelimin e  PD –së i vuri Lulzim Bashës për largimin nga selia.Kujtojmë se Basha u shkarkua nga posti i kryetarit në referendumin e 18 Dhjetorit, ku 4 400 demokratë firmosën për largimin e tij.

LEXO EDHE:  Nicole Neal cmendet për Ronaldon

LEXO EDHE:  Nicole Neal cmendet për Ronaldon

Ndërkohë Basha që prej asaj dite, vijon të injorojë vullnetin e demokratëve dhe votimin e tyre, duke iu qëndruar stoik, humbjeve të tij të njëpasnjëshme përgjatë viteve që ka udhëhequr PD-në.

Dje në një deklaratë për mediat lideri historik i PD,  Berisha u shpreh i bindur se dyert e PD-së do të jenë të hapura padyshim. Njëherësh Berisha mohoi dhe zërat se në protestë do të ketë dhunë./E.S-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Nuk do të gjeni asnjë në zyrat e PD/ Ironia e Elezit: Një saldator nesër vlen sa një mbretëri

Publikuar

-

Nga

Takimi i Shehajt me Yuri Kim/ Elezi: Fasadë, nuk e zgjidh dot ngërçin në PD

Ish kreu i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka reaguar lidhur me protestën e thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Elzi shkruan se pjesmarrja masive e anëtarësisë nuk është tregues force, por tregues vullneti.

 

Sipas tij, nesër demokratët fatkeqesisht, nuk do gjejnë asnje drejtues në zyrat e PD. Ndërkohë, Elezi nuk ka kursyer as ironinë teksa shkruan se një saldator nesër vlen sa një mbretëri. 

“1 dite, sa 4 vjet !
Dita e neserme vlen shume per çdo demokrat, pjesmarrja masive e antaresise nuk eshte tregues force por tregues vullneti. Nese neser, pavaresisht arsyes, deshton zbatimi i vendimeve te kuvendit dates 11 dhjetor, çeshtja do zvarritej e zvenitej, dhe do na çonte drejt degradimit.
Tabloja me foto dyersh metalike, foto te fortesh me maska, me ecejake te dyert e blinduara, eshte nje tablo virtuale dhe aspak reale.

LEXO EDHE:  Basha e akuzoi se ka kërcënuar deputetët/ Reagon Kuliçaj: Trillime, të bëhen publike komunikimet

LEXO EDHE:  Nicole Neal cmendet për Ronaldon

E gjitha kjo behet per t’ju konfuzuar, dhe S29 ka rene ne kete gracke. Demokrat te jeni te sigurt se neser, fatkeqesisht, nuk do gjeni asnje drejtues ne zyrat e PD. Nuk do gjeni asnje te forte apo kapuçzi.

Sdo kete as polici brenda oborrit te PD E shumta do gjeni rojen apo ndonje punojes admimistrate.
Te tjerat gjera qe thuhen jane sajesa per t’ju konfuzuar. Nese ju tregojne ndonje arsye per ta shtyre perseri daten 8, ta dini se eshte mashtrim.

Opozitarizmi do futet ne nje gjendje konfuziteti qe do na kushtonte pothuajse 4 vjet.
Neser çdo demokrat duhet ta vleresoje pjesmarrjen. Neser ti merr pjese per veten tende dhe jo per interesin e dikujt, mos u konfuzo. PS: nje saldator neser vlen sa nje mbreteri”, shkruan Elezi./CNA.al

LEXO TE PLOTE