LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Foltorja’ e vetmja shpresë për shqiptarët’/ Gjeta: Basha do shkarkohet më 11 nëntor

7 Nëntor 2021, 16:21, Politikë CNA
‘Foltorja’ e vetmja shpresë për shqiptarët’/

Anëtari i Kryesisë së FRPD-së Ermir Gjeta, teksa ka komentuar situatën në PD, theksoi se Basha do të shkarkohet më datë 11 nëntor, duke shtuar se ?Foltorja? është e vetmja shpresë për shqiptarët.

 ?Basha nuk respekton asnjë statut, vendimet e tij janë nul. Ne jemi të hapur të bëjmë zgjedhje sipas statusit. 99 përqind e FRPD mbështet Foltoren. FRPD do të bashkëpunojë me PD. Basha do të shkarkohet më 11 nëntor. Ne duam të drejtohemi nga Berisha, sepse ish-kryeministri është lideri i vërtetë në Partinë Demokratike.

Foltorja është e vetmja shpresë për shqiptarët. Foltorja është i vetmi institucion që i ka dhënë shpresë rinisë dhe të gjithë shqiptarëve. FRPD duhet që të riformatohet. Ne duam që të bëjmë edhe anëtarësime të reja. Mbështetja e rinisë për PD dhe për rininë është shumë e madhe?, u shpreh Gjeta në syri tv./CNA.al

Lajmet e fundit nga