LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Flutura Açka bëhet qesharake/ Në PD ka Komision Apelimi, por nuk është funksional

6 Nëntor 2021, 19:37, Politikë CNA
Flutura Açka bëhet qesharake/ Në PD ka Komision Apelimi, por

Deputetja e PD Flutura Açka ka folur mbrëmjen e sotme për situatën brenda PD, ndërsa në deklaratën e saj duke dashur të mbulojë skandalin në parti është bërë mjaft qesharake.

Në një intervistë për emisionin Dektalog të Roland Qafokut, Açka u shpreh se statuti në PD nuk është zbatuar në plot raste, duke kujtuar se as Sali Berisha nuk ka dalë para komisionit të Apelimit për Foltoret që po zhvillon, ku ajo pretendon se është kryetare.

?Përderisa nuk u ndodh procedura, domethënë po flasim për statutin, gjithë problemi aty është, pyes a është statutore kjo që po bën Berisha? Nëse do zbatohet statuti duhet të vihej në Komisionin e Apelimit që jam unë kryetare dhe të diskutoheshin gjërat me transparencë?, tha ajo.

E kapur ngushtë nga gazetari se në PD nuk ka një komision Apelimi, Açka është kthyer në qesharake, duke thënë se ka një të tillë, por nuk është funksional, sepse është vetëm ajo kryetare dhe anëtare.

Jam unë. Jam kryetare e Komisionit të Apelimit. Komisionin e kam, por ende nuk është përfunduar zjedhja e pesë anëtarëve të tjerë.
Domethënë nuk ke komision. Që të jetë funksional duhet të jenë gjashtë vetë.
Jo. Komisioni është. Jam unë dhe jemi në procedura që të zgjidhen edhe pesë të tjerë?, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga