LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Djali i Sokol Olldashit i bashkohet Foltores së Berishës/ Ja mesazhi që përcolli

7 Nëntor 2021, 12:39, Politikë CNA
Djali i Sokol Olldashit i bashkohet Foltores së Berishës/ Ja mesazhi

Djali i të ndjerit Sokol Olldashi, Glauk Olldashi i është bashkuar Foltores së ish kryeministrit Sali Berisha me të rinjtë demokratë.

Gjatë fjalës së tij, Olldashi u shpreh se problemet e brendshme në PD janë të shumta, duke theksuar rëndësinë që ka ardhja e PD në pushtet.

?Nuk dua të ndalen në problemet e brendshme që ne kemi në partinë tonë, pasi janë shumë  dhe janë diskutuar mnë parë. Ajo që dua të them është ne duam të vijm në pushtet për të gjithë shqiptarët dhe për ta bërë Shqëiprinë një vend vërtetë të lirë  dhe jemi kundër një modeli socialist  autoritar. 


Nuk dua të ndalen në problemet e brendshme që ne kemi në partinë tonë, pasi janë shumë dhe janë diskutuar mnë parë. Ajo që dua të them është ne duam të vijm ënë psuhtet për të gjithë shqiptarët dhe për ta bërë Shqëiprinë një vend vërtetë të lirë dhe jemi kundër një modeli socialist autoritar. Ne që ta mundim këtë model autoritar nuk mund ta mundim me një PD autoritare, ne duhet ti ruajm ëvlerat tona dhe ti zbatojmë ato. Dhe unë shpresoj dhe kam besimin se do arrijmë ta bëjmë këtë gjë dhe do të arrijm ëtë hapim partinë dhe të përfqaësojmë vërtetë demokratët kudo që janë. Ne duhet të bëhemi parti model jo vetëm për demokratët por për të gjithë shqiptarët. Me këtë mnodel të frymëzojmë të gjithë shqiptarët të mjatë dhe të djathtë të votojnë PD, ta sjellin PD në pushtet. Së fundmi dua ta mbyll me këtë fjalë. Nuk ka se kush ti përfaqësojë më mirë vlerat e partisë demorkatike sesa Forumi i Partisë Demokratike
?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga