LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shefi i antikrimit në arrati/ SPAK kërkon 8 vite burg për ish zyrtarin e lartë të Policisë

1 Nëntor 2021, 13:38, Kronika CNA
Shefi i antikrimit në arrati/ SPAK kërkon 8 vite burg për ish

12 vite burg ka kërkuar sot SPAK për Gjergji Kohilën, ish-zyrtarin e Policisë së Vlorës.

Por, për shkak të gjykimit të shkurtuar dënimi përfundimtar i kërkuar është  me 8 vite burg për akuzat e ?trafikut të narkotikëve? dhe ?grupit të strukturuar kriminal?.

Ndërkohë që SPAK ka kërkuar dënimin e tij, Kohila ndodhet në arrati.

Gjergji Kohila, ish shefi i sektorit të luftës kundër krimit të organizuar në drejtorinë e Qarkut Vlorë, ka filluar përballjen me drejtësinë nga arratia në Nëntor të vitit 2017,  kur prokuroria lëshoi një urdhër-arresti, pasi dyshohej si i përfshirë në dosjen ?Habilaj? për trafikun e kanabisit./CNA.al

Lajmet e fundit nga