LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përplasi për vdekje këmbësorin/ Shoferi braktis makinën, policia e shpall në kërkim

31 Tetor 2021, 17:55, Kronika CNA
Përplasi për vdekje këmbësorin/ Shoferi braktis

Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin, Fushë Krujë ? Tapizë.

Sipas njoftimit të policisë, makina tip ?Benz? ka aksidentuar këmbësorin me iniciale I. M i cili si pasojë e plagëve të rënda ka ndërruar jetë. Shërbimet e Policisë po punojnë për arrestimin e drejtuesit të mjetit, i cili ka braktisur automjetin dhe është larguar nga vendngjarja.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

?Krujë/Informacion paraprak

Me datë 31.10.2021, rreth orës 17:35, në aksin rrugor Fushë Krujë-Tapizë, një mjet tip ?Benz? ka aksidentuar shtetasin I. M., këmbësor, i cili si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Shërbimet e Policisë po punojnë për kapjen e drejtuesit të mjetit, i cili ka braktisur automjetin dhe është larguar nga vendngjarja?, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga