LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bëri “kërdinë” në banesa/ Prangoset “skifteri” i Vlorës

30 Tetor 2021, 11:05, Kronika CNA
Bëri “kërdinë” në banesa/ Prangoset

Policia e Vlorës ka ka vënë në pranga një 32-vjeçar, i cili akuzohet për vjedhjen e 11 banesave.

Sipas uniformave blu në pranga ka rënë shtetasi E. D., 32 vjeç, banues në Vlorë, i dënuar më parë për veprën penale ?Vjedhja?.

?Nga hetimet e kryera dhe provat e siguruara ka rezultuar se ky shtetas është autori i dyshuar i 11 vjedhjeve banesash të ndodhura më parë, në qytetin e Vlorës, konkretisht:

Më datë 29.10.2021, ka vjedhur në banesën e shtetasit T. M.

Më datë 28.10.2021, ka vjedhur disa bizhuteri në banesën e shtetases Y. H.

Më datë 26.10.2021, ka vjedhur një shumë parash në banesën e shtetasit K. Z.

Më datë 21.10.2021, ka vjedhur një shumë parash në banesën e shtetasit M. P.

Më datë 22.10.2021, ka vjedhur një shumë parash dhe sende me vlerë në banesën e shtetases V. B.

Më datë 01.09.2021, ka vjedhur në banesën e shtetasit H. C.

Më datë 15.08.2021, ka vjedhur në banesën e shtetases M. M.

Më datë 03.08.2021, ka vjedhur në banesën e shtetases L. Y.

Më datë 05.06.2021, ka vjedhur një shumë parash dhe sende me vlerë në banesën e shtetasit Ç. T.

Më datë 04.06.2021, ka vjedhur disa sende me vlerë në banesën e shtetases B. A.

Më datë 31.05.2021, ka vjedhur disa elektroshtëpiake në banesën e shtetases S. A.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan disa prej sendeve të vjedhura dhe mjetet të cilat autori i përdorte për realizimin e vjedhjeve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale ?Vjedhja?.-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga