LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Finalizohet operacioni “Noja”/ Sekuestrohen 145 kilogramë lëndë narkotike dhe muncion luftarak

30 Tetor 2021, 07:32, Kronika CNA
Finalizohet operacioni “Noja”/ Sekuestrohen 145 kilogramë

Policia ka finalizuar opercionin e koduar ?Noja?, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Gjatë operacionit janë sekuestruar 145 kilogramë lëndë narkotike kannabis sativa dhe muncion luftarak.

Në pranag ka përfunduar kryeplaku I fshatit Nojë si dhe është shpallur në kërkim një tjetër shtetas.

?Finalizohet operacioni policor i koduar “Noja”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Operacioni i zhvilluar nga strukturat e DVP Durrës dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, në bashkëpunim me strukturat e SHÇBA-së.

Sekuestrohet një sasi prej 145 kg lëndë narkotike cannabis sativa dhe municion luftarak.

Arrestohet në flagrancë kryeplaku i fshatit Nojë, shpallet në kërkim 1 shtetas tjetër.

Strukturat e DVP Durrës dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, në bashkëpunim me strukturat e SHÇBA-së, në vijim të punës për goditjen e aktivitetit kriminal në fushën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, bazuar në informacionet e siguruara në rrugë policore, mirorganizuan punën dhe finalizuan me sukses operacionin policor të koduar “Noja”, në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

M., 66 vjeç, banues në fshatin Nojë, Krujë, me detyrë kryeplak i fshatit Nojë, për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e shtetasit B. S.(X)., 34 vjeç, banues në Nojë, Krujë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në banesat e tyre, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi prej 145 kg lëndë narkotike cannabis sativa, gati për shitje, si dhe municion luftarak.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale dhe kapjen e shtetasit të shpallur në kërkim.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme?, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga