LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidentoi studenten/ Arrestohet shoferi në Korçë, zbulohet identiteti

29 Tetor 2021, 18:51, Kronika CNA
Aksidentoi studenten/ Arrestohet shoferi në Korçë, zbulohet

Ka rënë në pangat e policisë drejtuesi i një mjeti në Korçë, i cili pasi aksidentoi një studente,  menjëherë u largua nga vendi i ngjarjes.

Aksidenti ndodhi pranë Universitetit ?Fan Noli? dhe autori i ngjarjes, shtetasi me iniciale I.DH.,  38 vjeç u arrestua vetëm pak orë më vonë, pranë banesës së tij në lagjen nr. 12.

Fatmirësisht studentja që u aksidentua u dërgua në spital për ndihmë mjekësore, ku edhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vijim të informacionit paraprak datë 29.10.2021, i cili bën fjalë për një aksident rrugor, informojmë se në vijim të veprimeve të kryera, specialistët e Sektorit për Policinë Rrugore në DVP Korçë, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”, të shtetasit I. Dh., 38 vjeç, banues në Korçë.

Ky shtetas duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar këmbësoren, shtetasen L. B., 18 vjeçe, banuese në fshatin Sheqeras, Maliq dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit. 18-vjeçarja pas mjekimit në Spital u largua në banesë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme“, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga