LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Më ke vrarë djalin”/ Nëna e Alket Muhajt akuza gjyqtares Blerta Çibuku

27 Tetor 2021, 09:21, Kronika CNA
“Më ke vrarë djalin”/ Nëna e Alket Muhajt akuza

Nëna e Alket Muhajt ka reaguar ashpër, pas vendimit të Gjykatës, për vrasjen e djalit të saj.

Gjyqtarja e Gjykatës së Shkallës së Parë në Gjirokatës, Blerta Çibuku ka dhënë vendimin me 37 vite burg, për autorët e vrasjes së Alket Muhajt.

Et?hem dhe Dino Muhaj janë të akuzuar për vrasjen e Alket Muhaj më 6 shtator të 2018 në fshatin Rabije në Memaliaj.

Jashtë dyerve të Gjykatës, nëna e Muhajt, ka lëshuar akuza mbi gjyqtaren Çibuku, duke thënë se ajo i ka nxjerrë autorët të pafajshëm për mbajtjen e armës dhe në katër vite nuk e ka thirrur asnjëherë atë si nënë për të dëshmuar në lidhje me ngjarjen e rëndë.

 ?Blerta Çibuku u bënë katër vite mua si nënë nuk më ka pyetur asnjë herë po na thonin pusho mos fol. Më kanë vrarë zemrën e një nëne ashtu si ma vranë ata kriminelë djalin e vetëm. Më ka vrarë edhe Blerta Çibuku. Me çfarë e vranë e ata me gisht apo pati ndërhyrje Blerta Çibuku??, u shpreh ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga