LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E kanë monitoruar me automjet të vjedhur”/ Anila Hoxha zbardh detajin e grabitjes së biznesmenit

25 Tetor 2021, 20:17, Kronika CNA
“E kanë monitoruar me automjet të vjedhur”/ Anila Hoxha

Gazetarja Anila Hoxha ka zbardhur detajhe të reja përsa i përket grabitjes në shtëpinë e biznesmenit  Nazmi Çangu.

Hoxha e ftuar në emisionin Open, ka treguar se grabitësit e kanë monitoruar para se të kryenin grabitjen.

Sipas gazetares, ka të dhëna se një makinë e vjedhur ka survejuar lëvizjet e zotit të shtëpisë.

?Grabitësit e kanë monitoruar, dhe 4 ditë më parë, ka të dhëna për një automjet të vjedhur që i ka survejuar lëvizjet e të zotit të shtëpisë. Vajza e tij thotë se nja nga autorët s?kishte maskë, por Nazmi Çangu ka dhënë disa versione, ku ata thonë se kërkoni dokumente, që dyshohet pra të jetë grabitje për çështje fajdesh. Policia shpreson që të gjejë disa të dhëna, shpresa më e madhe lidhet me identifikimin e autiomjetit,? tha Anila Hoxha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga