LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grabitja e biznesmenit në Nikël/ Lala zbulon dy pistat që mund të çojnë në zbardhjen e autorëve

25 Tetor 2021, 19:17, Kronika CNA
Grabitja e biznesmenit në Nikël/ Lala zbulon dy pistat që mund

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detaje të reja rreth grabitjes së biznesmenit Nazim Cangu në Nikël.

E ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” me Ylli Rakipin, Lala është shprehur se ekzistojnë dy pista që mund të çojnë në zbardhjen e e autorëve.

Gazeatrja thekson se ngjarja mund të marrë përmasa të mëdha nëse nuk zbardhet nga policia.

?Së pari dua të saktësoj se në shtëpinë e tij nuk janë marrë vetëm para, por autorët e dyshuar që kanë qenë 5 kanë qenë të veshur si policë kanë kërkuar që të hapin kasafortën, janë mbajtur të mbyllur dhe janë dhunuar. Por cili ka qenë personi që ka qenë i pamaskuar dhe si Cangu edhe e bija kanë informacion dhe ai e ka kafshuar atë dhe kështu qe ADN mund të çojë në zbulimin.

Ngjarja mund të marrë përmasa të mëdha nëse kjo ngjarje nuk zbardhet nga policia. Duhet të kemi parasysh se ai jepte para me fajde dhe duhet të saktësohet se çfarë dokumentesh jepte. Grupi i hetimit ka mbetur i shtangur kur ai mbante kontrata dhe në këtë kuptim prokuroria është e përqendruar në këtë hetim?, u shpreh Lala./ CNA.al

Lajmet e fundit nga