LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Operacion i madh në Portin e Durrësit/ Vihen në pranga 3 persona, procedohet penalisht edhe një femër

25 Tetor 2021, 06:39, Kronika CNA
Operacion i madh në Portin e Durrësit/ Vihen në pranga 3 persona,

Finalizohet operacioni policor i koduar ?Pritësi?, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kalimit të paligjshëm të kufirit dhe falsifikimit të dokumenteve.

Operacioni i zhvilluar nga Policia Kufitare në Portin e Durrësit, në bashkëpunim me strukturat e DVP Durrës.

Arrestohen në flagrancë 4 shtetas, procedohet penalisht 1 tjetër. Sekuestrohen viza turistike të dyshuara të falsifikuara.

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të falsifikimit të dokumenteve dhe të dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, si rezultat dhe i masave të shtuara, shërbimet e Policisë Kufitare në Portin e Durrësit, në bashkëpunim me strukturat e DVP Durrës, kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar me sukses operacionin policor të koduar ?Pritësi?, në kuadër të të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit:

H., shtetas gjerman, për veprat penale ?Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit? dhe ?Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave apo i vizave?;

A., 58 vjeç, shtetas palestinez, M. H., 33 vjeç, M. K., 46 vjeç, shtetas sirian, për veprën penale ?Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave apo i vizave?.

Gjithashtu u procedua penalisht shtetasja R. F., 37 vjeçe, shtetase siriane, për veprën penale ?Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave apo i vizave?.

Lajmet e fundit nga