LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati në Fier/ Reagon policia, si u ekzekutua 57-vjeçari

23 Tetor 2021, 20:08, Kronika CNA
Atentati në Fier/ Reagon policia, si u ekzekutua 57-vjeçari

Policia e Shtetit ka dalë me reagim zyrtar, lidhur me atentatin me kallashnikov në Fier ku mbeti i vrarë 57 vjeçari.

“Sot rreth orës 20:40, në vendin e quajtur ?Rrethrrotullim i QTU_së?, dyshohet se nga një automjet tip ?Benz? është qëlluar me armë zjarri shtetasi D. B. 57 vjeç, i cili ishte brenda automjetit të tij tip ?Audi? dhe si pasojë e plagëve të mara ka ndërruar jetë në spitalin e Fierit.

Menjëherë shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, Forca e Posacme ?Shqiponja? dhe 2 grupe te FNSH kanë shkuar në vendngjarje dhe po krehin zonën për kapjen e autorit.

Ndërkohë janë ngritur disa pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Fierit. Në fshatin Daullas është gjetur e djegur një makinë tip ?Benz? e cila dyshohet se është e autorëve të ngjarjes.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.“/ CNA.al

Lajmet e fundit nga