LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aksident i rëndë në Tepelenë-Gjirokastër/ Makina humb kontrollin, përfundon në humnerë

23 Tetor 2021, 16:03, Kronika CNA
Aksident i rëndë në Tepelenë-Gjirokastër/ Makina humb

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditene  sotme në  aksin Tepelenë-Gjirokastër.

Sipasojë mësohet se kanë mbetur të plagosur tre persona, shoferi me inicialet R. K., rreth 35 vjeç, banues në Skrapar, pasagjerët, shtetasit J. T., 56 vjeç, banues në Greqi dhe S. C., rreth 50 vjeç, banues në Tepelenë.

Ata po marrin ndihmën mjekësore në spitalin Rajonal Gjirokastër.

Mësohet se aksidenti është shënuar në vendin e quajtur ?Shkalla e Zezë?, ndërsa makina tip Peugeot, ka dal nga rruga dhe ka përfunduar disa metra në humnerë./CNA.al

Lajmet e fundit nga