LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Biznesmeni rrahu kryebashkiakun socialist/ Zbardhen detaje nga konflikti në Vlorë

21 Tetor 2021, 08:55, Kronika CNA
Biznesmeni rrahu kryebashkiakun socialist/ Zbardhen detaje nga konflikti në

Policia ka raportuar sot se kryetari i Bashkisë Selenicë është dhunuar nga një 57 vjeçar, i cili tashmë është arrestuar.

Sipas policisë, gjithçka ka ndodhur për shkak të detyrës, por ndërkohë kanë dalë në dritë detaje të reja.

Raportohet se Binaj është dhunuar nga një  biznesmen, i identifikuar si P.B që merret me transportin e  udhëtarëve në Vlorë.

Shkak mësohet të jetë bërë konflikti për linjën e trasnportit të udhëtarëve në Vlorë dhe konkretisht për linjën e furgonave Vlorë-Sevaster.

Bashkia ia ka dhënë të drejtën për këtë linjë një kompanie e tjetër dhe pas kësaj biznesmeni ka shkuar për t?u sqaruar me kryebashkiakun dhe ka përfunduar duke e rrahur. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Vlorës./CNA.al

Lajmet e fundit nga