LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedia e 4 turistëve në Qerret/ Hoxha: Jehonë në mediat ruse

19 Tetor 2021, 21:05, Kronika CNA
Tragjedia e 4 turistëve në Qerret/ Hoxha: Jehonë në mediat

Tragjedia  e familjes ruse, ku humbën jetën 4 prej persona në hotelin në Qerret të Kavajës mbetet ende një mister.

I ftuar në ?Opinion?, gazetari investigativ Artan Hoxha ka deklaruar se ngjarja ka bërë jehonë në mediat ruse.

Hoxha ka theksuar më tej se është kërkuar ndihmë për ekzaminimin, pasi këtu është bërë një hetim vetëm për ato që ato që 4 rusët kanë konsumuar, për helmime.

?Ngjarja ka ndodhur në një territor të NATO-s. Federata ruse thotë se po heton mbi ngjarjen. Ambasada ka thënë se ngjarja ka ndodhur të premten dhe se ka bërë jehonë në mediat ruse. Dëshirojmë që kontaktet të jenë të shpeshta. Rreth skemës së ngjarjes është kërkuar ndihma për të ekzaminuar, kemi bërë një hetim, ku ka qenë çfarë kanë ngrënë ato?, ka thënë Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga