LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Panik në rrjetet sociale/ Policia: Në dhomën e murgut, vetëm një pistoletë lodër

19 Tetor 2021, 18:32, Kronika CNA
Panik në rrjetet sociale/ Policia: Në dhomën e murgut, vetëm

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me një video të publikuar në rrjete sociale, ku shihet se në Manastirin “Burimi Jetëdhënës”, në Dhërmi, qëndrojnë persona të cilët posedojnë armë zjarri.

Policia deklaron se pas verifikimeve në terren, gjatë kontrollit në dhomën e një murgu, u gjet një pistoletë lodër çakmak dhe se edhe pas kontrollit të ambienteve të tjera të manastirit nuk u konstatuan sende të jashtëligjshme apo persona të tjerë.

Policia mbyll njotimin me falenderimin e qytetarëve që denoncojnë dhe fton ata të raportojnë çdo paligjshmëri  që konstatohet nga ana e tyre.

Njoftimi i potë i Policisë së Shtetit:

?DVP Vlorë Sqarim/Në lidhje me një video të publikuar në rrjetet sociale, ku pretendohet se në Manastirin “Burimi Jetëdhënës”, në Dhërmi, qëndrojnë persona të cilët posedojnë armë zjarri, ju sqarojmë se: Duke vlerësuar videon e publikuar në rrjetet sociale, shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë menjëherë shkuan në këtë manastir, për të verifikuar informacionin. Gjatë kontrollit në njërin prej ambienteve të këtij manastiri, konkretisht në dhomën e murgut, shtetasit K. M, shërbimet e Policisë gjetën një pistoletë lodër çakmak. Në vijim të kontrollit të ambienteve të tjera të manastirit nuk u konstatuan sende të jashtëligjshme apo persona të tjerë. Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë falënderon qytetarët dhe i fton që të denoncojnë në numrin 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo paligjshmëri, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe reagim të menjëhershëm dhe të paanshëm?.

Lajmet e fundit nga