LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

4 turistët rus u gjetën të pajetë në hotel/ Anila Hoxha zbardh detaje  

18 Tetor 2021, 20:17, Kronika CNA
4 turistët rus u gjetën të pajetë në hotel/ Anila Hoxha

Gazetarja Anila Hoxha ka treguar sipas saj rrjedhën e ngjarjeve për tragjedinë në hotelin në Qerret, ku u gjetën të vdekur 4 turistët rusë.

E ftuar në emisionin ?Open?, gazetarja tregoi se nuk kishte asgjë kompromentuese në dhomën ku po shijonin pishinën dimërore, duke hedhur poshtë të gjithë pistën e mbidozës nga kokaina të prindërve me vajzën dhe të fejuarin e saj.

?Sipas versionit që policia e Kavajës dhe një grup hetimor nga Tirana, tregohet itinerari i 4 turistëve rusë, që raportohet se mbërritën në Shqipëri në datën 10 të së dielës, në një hotel me 5 yje në Qerret, një zonë e frekuentuar shumë vitet e fundit. Të 4 turistët kanë udhëtuar si turistë, në hotelin që qëndronin ishin vetëm familjarët, ndërsa të tjerët ishin në zona të tjera hoteliere.

Ata kishin telefonuar për të frekuentuar zonën xhakuzi rreth orës 20:00. Është pyetur i gjithë stafi, ndonëse kishin vendosur orar fiks, kanë mbërritur rreth orës 20:30, me gjithë ndërhyrjen e recepsionistes, e cila është dëshmitarja kyçe e dy bashkëshortëve, vajzës dhe partnerit të vajzës.

Ata kanë kërkuar privatësi dhe është gjetur vetëm një shishe me birrë dhe asgjë tjetër komprometuese për këtë ngjarje të pazakontë?, deklaroi gazetarja Hoxha.

I pyetur se ku janë gjetur konkretisht, Hoxha tha se viktimat po frekuentonin një sauna, por në fakt po frekuentonin një pishinë të mbyllur.

?Janë gjetur jashtë ambientit të pishinës, por brenda ambientit të izoluar. Ne shkuam në Qerret, kontaktova me disa pushues që nuk dinin asgjë. Kemi kontaktuar dhe me persona përgjegjës por nuk pranonin të filmoheshin dhe nuk dhanë asnjë deklaratë mbi këtë ngjarje?, deklaroi Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga