LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U shpall në kërkim për falsifikimin dokumentesh/ Arrestohet ish-drejtori i kadastrës së Vlorës

17 Tetor 2021, 18:46, Kronika CNA

Pas disa orësh i shpallur në kërkim, policia e Vlorës ka vënë në pranga ish-drejtorin e ASHK, Klodjan Troci, i cili është akuzuar për falsifikim dokumentesh.

Troci ka punuar për një periudhe gati tre mujore si drejtor në drejtorinë e Pronave në Qarkun e Vlorës.

Ndërkohë, dy javë më parë ai dha dorëheqjen nga posti i tij duke u zëvendësuar nga Bardhyl Gjika, i cili aktualisht ndodhet në burg, si i përfshirë në një skenë mashtrimi bashkë me një nga specialistët e kadastrës.

Në burg janë lënë drejtori i administrimit të tokave Bardhyl Gjika dhe Spiro Duni. Ndërsa për specialistin Kreshnik Mino, gjykata ka caktuar masën ?detyrim paraqitje?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga